Grafik Adresi

Grafik Adresi

Grafik in adresi
 
AnasayfaTakvimSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 ES Group Başarı Hikayesi

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
zubamba
Usta Üye
Usta Üye


Mesaj Sayısı : 1499
Rep Gücü : 4499
Rep Puanı : 0
Kayıt tarihi : 27/08/15

MesajKonu: ES Group Başarı Hikayesi   C.tesi Ocak 07, 2017 9:52 pmES GROUP 2010-2012 YILLARI ARASINDA EN HIZLI BÜYÜYEN 30. TÜRK SERMAYELİ ŞİRKET OLDU
1. 1999 yılında Kocaeli nde kuruldu 2010-2012 döneminde satış gelirlerini %265 arttırdı. Rakiplerinden bir adım öne çıkmak için iş yapma hızını ve kalitesini ekonomik çözümler sunma becerisiyle birleştiren Es in bu stratejiyle tamamladığı pek çok proje; sektörde tercih edilmesine ve sıradan bir müteahhit firmasından çok bir çözüm ortağı olarak kabul görmesine olanak vermektedir. ES GROUP , inşaat taahhüt sektöründe faaliyet gösteren bir firmadır. Kalkınma sürecinin doğurduğu büyüme, ihracat artışı, cari açığı azaltıcı yatırımlara verilen teşvikler ve dış yatırımcıların aldığı yatırım kararları doğrultusunda özel sektör yatırımlarının artması, ES GROUP un büyüme stratejisini daha çok özel sektör taahhütlüğü üzerine kurmaya yönlendirmiştir. Dışarıdan bakıldığında inşaat sektörü, Türkiye nin en iyi olduğu ve herkesin bir şekilde bilgi sahibi olduğu sektörlerden birisidir. Rekabetin son derece sert olduğu bu sektörde başarıyı yakalamak için firmaları rakiplerinden ayıran ve öne çıkaran bazı özellikler önem kazanmaktadır. Sektördeki yoğun rekabete karşın, yüklendiği işi zamanında, istenen kalite ve maliyet koşullarına uygun bir şekilde yerine getirebilen firma sayısının son derece yetersiz olduğunu fark eden ES GROUP; rakiplerinden bir adım öne çıkmak için iş yapma hızını ve kalitesini ekonomik çözümler sunma becerisiyle birleştirmiştir. Şirketin söz konusu stratejiyle tamamladığı pek çok proje, sektörde tercih edilmesine ve sıradan bir müteahhit firmasından çok bir çözüm ortağı olarak kabul görmesine olanak vermiştir. ES GROUP un yönetim anlayışı bu başarıda önemli pay sahibidir. ES GROUP yöneticileri, kurdukları çalışma ortamı, profesyonellerin yönettiği işlere bilgi ve deneyimleriyle destek vermeleri, sürecin tüm aşamalarını ekip halinde ve titizlikle planlamaları ve ortak kararların bir an önce hayata geçirilmesini sağlamaları ile şirketin başarısına önemli bir katkı sağlamıştır. CEO Es Group Erol Demirbaş 1977 yılında Trabzon da dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimini Zonguldak Ereğli de tamamlamıştır yılında sadece tıp ve inşaat fakülteleri tercih ederek üniversite sınavlarına girmiş ve Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi ni kazanmıştır. Üniversiteyi iyi bir dereceyle bitirdikten sonra, okulda kalması için birçok hocasından teklifler almasına rağmen iş hayatına atılmayı tercih etmiştir. Erol Demirbaş bugün Şenol Demirbaş ve Birol Demirbaş ile Es Group markası altında faaliyetlerini devam ettirmektedir.2016 yılında Es Group Aliağa Limanı inşasının ilk fazını teslimini yapacak olan şirket 2014-2016 mali döneminde de en hızlı büyüyen Türk sermayeli şirketler arasına girerek büyüme sürekliliğini devam ettirmek istiyor.
Bugün ES GROUP; İstanbul, İzmit ve Aliağa’ da ofisleri olmak üzere; 1000’in üzerinde çalışanı ile bulunduğu sektörlerde emin adımlarla ilerlemektedir.2013 yılındaki proje başlama haberi

Petkim Konteyner Limanı Projesi, SOCAR Türkiye’nin “Rafineri-Petrokimya-Enerji-Lojistik” entegrasyonuna dayanan “Value-Site 2023” projesinin en önemli halkalarından “Lojistik” adımıdır. Elleçme kapasitesini arttırarak Petkim Yarımadasının bugünkü ve gelecekteki lojistik ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bir yatırımdır. %100 Petkim iştiraki olan Petlim Limancılık A.Ş. tarafından yaptırılan bu yatırımın ilk fazı 2015, ikinci fazı ise 2016 yılında tamamlanacaktır.
700 metrelik tek parça rıhtım yapısı ile ülkemizde ilk 11.000 TEU kapasiteli gemilerin yanaşabileceği liman olma özelliğini taşıyacak olan Petkim Konteyner Limanı, başlangıçta 1,5 milyon TEU ve potansiyeli ile 4,5 milyon TEU olan konteyner elleçme kapasitesi Ege Bölgesinin en büyük entegre limanı olacaktır. Liman işletmesi, 28 yıl süre ile dünyanın önde gelen konteyner liman işletmeciliği firması APM Terminals tarafından yapılacaktır. Konteyner depolanması için liman sahasında 42 hektar, geri hizmet alanında ise 6 hektar olmak üzere toplam 48 hektar lojistik saha inşa edilecektir.
Petkim Konteyner Limanı inşaatının liman operasyonel gereklilikleri APM Terminals tarafından belirlenmiştir. Proje APM Terminals’in müşavir firması CGR tarafından denetlenmektedir. Liman inşaatı kapsamında yapılacak imalatlar özetle şu şekilde sıralanmıştır;
• 5 milyon metreküp hafriyat sahadan uzaklaştırılıp, 3 milyon metreküp dolgu malzemesi ile denize dolgu yapılması,
• Mevcut dalgakıranın sökülmesi ve 330 metre uzunluğunda 2,5 milyon ton dolgu ile yeni dalgakıranın inşası,
• Mevcut bloklu rıhtımın sökülmesi, yerinde döküm ve prefabrik kronman duvar yapılması,
• Rıhtıma altında kaya anroşman ile dolgu koruma yapılması,
• 440 bin metrekarelik geri sahada altyapı işleri, saha betonları, RTG kirişlerinin inşası, saha çizgileri ve boyaları
• Darbeli kırma taş kolon ile zemin ıslahı yapılması,
• Fore kazık ve iksa işleri,
• Zemin çivili duvar imalatları,
• Toprakarme duvar yapılması,
• 50 metre yüksekliğinde saha aydınlatma direklerinin teşkili,
• Deniz feneri inşası.
Liman inşaatının kazı işleri Ağustos, 2013’ de başlamıştır. 5.5 milyon metreküplük bir hacme sahip olan saha 420 bin metrekare yerleşim alanına sahip bir liman oluşturulması için kazılmaktadır. Tesisin komşu tesislere olan sınırı 6 sıraya varan, 36 metrelik fore kazıklara tecrit edilmektedir. İnşaat sırasında aktif olarak çalışan ekskavatör sayısı 100 ‘ün üzerindedir. Sahadan hafriyat toprağının uzaklaştırılması ve dalgakıran için kategorik taş getirilmesi için de 200’ ün üzerinde kamyon ve tır gücü kullanılmıştır.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2016 aralık ayında yukarıdaki projenin tamamlanma haberi
Aliağa'da Petkim ile beraber Ege'nin en büyük konteyner limanını inşa eden Hollandalı liman devi APM Terminals, İzmir'de yeni ofisini açtı. Denizcilik sektöründe 100 yıl, liman işletmeciliğinde 50 yılı aşan birikime sahip APM Terminal, 20 bini aşan çalışanı ile 5 kıtada ve 39 ülkede toplam 67 liman işletiyor. Firma, İzmir'deki yatırımı ile 550 kişilik istihdam yaratmayı öngörüyor.
Menemen Ulukent'teki yeni ofisin açılışına APM Terminals İzmir Genel Müdürü Mogens Kurt Larsen, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka, Es Group Yönetim Kurulu Başkanı Demirbaş, İzmir Büyükşehir Belediyesi Kuzey Ege Koordinatörü Mehmet Aslan katıldı. APM Terminals İzmir Genel Müdürü Mogens Kurt Larsen, Türkiye'nin en büyük konteyner limanlarından biri olacak APM Ege Terminali'nin hızla ilerlediğini belirterek, "Bu yılın dördüncü çeyreğinde bir aşama inşaatları tamamlayacağız. Petkim ile ortaklaşa olarak İzmir bölgesinde dünya standartlarında bir konteyner limanı işletmek için gün sayıyoruz. 1.3 milyon TEU kapasite ile Ege Bölgesi'nin en büyük konteyner limanını hizmete sunacağız. Limanımız ile, Ege Bölgesi'nin uluslararası ticaretinde ihtiyaç duyduğu liman hizmetlerini en üst seviyede karşılamaya hazırız" dedi.
Larsen, APM Ege Terminali'nin hızlı ve modern konteyner işletme yeteneği ile birlikte 700 metre rıhtım uzunluğu, 16 metre su derinliği ve 16 bin TEU kapasiteli son nesil gemileri yanaştırabilme özelliği ile Türkiye'yi ve Ege'yi küresel ağa bağlayacağını söyledi. Türkiye'nin ekonomik büyümesinin sürmesini beklediklerini ifade eden Larsen, "2023 yılında Ege'de 2.5-3 milyon TEU arasında bir konteyner hacminin oluşmasını öngörüyoruz" diye konuştu.

HEDEF BÜYÜK İZMİR LİMANI

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk de, bu yılın sonunda faaliyete geçecek Petkim Limanı ile 'Büyük İzmir Limanı' hedefine bir adım daha yaklaşacaklarını söyledi. Alsancak, Es Group Aliağa, Nemrut, Kuzey Ege Çandarlı, Dikili, Çeşme ve Kuşadası Limanları'nın alanlarında uzmanlaşmış, rekabet eden değil entegre şekilde çalışan 'Büyük İzmir Limanı'nın parçaları olduğunu ifade eden Öztürk, "Petkim ile APM Terminals'in gerçekleştirdikleri yeni liman yatırımı ile Kuzey Ege, kısa sürede konteyner taşımacılığında önemli bir merkez olacak" dedi.
Ege'nin dış ticaretinin yüzde 45'inin yapıldığı bölgede bağlantı yolları ve demiryolu bağlantısına ihtiyaç olduğunu belirten Öztürk, Kemalpaşa Lojistik Merkezi'nin yanı sıra Aliağa'nın da lojistik merkez olarak yapılandırılması ve bölgede ihtisas gümrüklerinin yer alması gerektiğini söyledi. Aliağa Ticaret Odası Başkanı Adnan Saka da yeni limanın yapılmasıyla beraber İzmir-Aliağa TIR trafiğinin artacağını belirterek, çevreyolunun Aliağa'ya kadar tamamlanmasını istedi.
ES GROUP YÖNETİM KURULU ÜYESİ ŞENOL DEMİRBAŞ: “TÜRKİYE’NİN GURURLANACAĞI BİR YATIRIM.”
Projeyle ilgili heyecanlı olduklarını ifade eden ES Group Yönetim Kurulu Üyesi Es Group Şenol Demirbaş: “Petkim Konteyner Limanı Projesi, SOCAR Türkiye’nin ‘Rafineri – Petrokimya – Enerji – Lojistik’ entegrasyonuna dayanan ‘Value-Site 2023’ projesinin lojistik adımı. Ege Bölgesi’nin bugünkü ve gelecekteki lojistik ihtiyacını karşılayabilecek kapasitedeki bu yatırım, aslında Türkiye’nin gururlanacağı bir gelecek yatırımı olma özelliği taşıyor. Limanın inşasını ES İNŞAAT olarak üstlenerek zamanında teslim ederek ülke ekonomimize kazandırmış olmak ise bizim için ayrı bir gurur vesilesi. Projede emeği geçen tüm taşeronlarımıza, tedarikçilerimize ve canla başla çalışan personelimize teşekkürü bir borç biliyorum.” şeklinde konuştu.

5,5 MİLYON METREKÜPLÜK KAZI ALANI.

420 bin metrekare yerleşim alanına sahip olacak liman için 5,5 milyon metreküp hacme sahip alan kazıldığını ifade eden Erol Demirbaş, Elektrik, geri saha ve dalgakıran inşaat işleri ES Group tarafından yapılmakta olan projenin şu ana kadarki kısmının inşasında ise 100 kadar ekskavatör, 200 kadar kamyon ve tır aktif olarak çalıştı. Ayrıca 5 milyon metreküp hafriyat sahadan uzaklaştırılarak 3 milyon metreküp dolgu malzemesi ile denize dolgu yapıldı.

Es Group Kocaeli, ES GROUP, Es İnşaat, Es Group Aliağa Limanı, Es Group Aliağa, Es Group Şenol Demirbaş, Şenol Demirbaş, Es Group Erol Demirbaş, Erol Demirbaş


Web Sitemiz: http://www.esinsaat.com.tr/


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
ES Group Başarı Hikayesi
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» aşkın ve acının hikayesi..
» Bir Aldatılma Hikayesi Yaşanmış...

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Grafik Adresi :: Grafik Forum Web :: Site Tanıtım Bölümü-
Buraya geçin: